ساخت حیاط و بالکن رویایی
location همه
ساخت حیاط و بالکن رویایی
  • نوع کسب و کار: حضوری
  • نسبت سود به درآمد: 100%
  • حداقل زمان راه اندازی: 10 روز
  • حداقل سرمایه راه اندازی: 50 میلیون

50,000,000تومان

مشخصات کسب و کار


ارزش در مقابل قیمت

شفافیت طرح و نقشه

بروز بودن کسب و کار

نسبت سود به فروش

میزان رضایت عمومی

نکات مثبت
  • نو و جذاب بودن ایده
  • عدم محدودیت اجرا در متراژ
  • سودآوری نسبت به سرمایه اولیه
نکات منفی
  • عدم استقبال اولیه
  • تبلیغات گسترده جهت شناساندن طرح

توضیحات کسب و کار


ساخت و بازسازی ایوان، بالکن، حیاط و تراس

 ایوان در معماری ایران یکی از مهم ترین فضاهای معماری محسوب می شود که در بیشتر خانه های سنتی و ابنیه تاریخی با کاربری های متفاوت از جمله عبادتگاه، کاخ ها، عمارت مسکونی و ... به چشم می خورد. از نظر فرم، ابعاد و جایگاه متنوع است و عملکرد های زیادی دارد. فضاهای زیادی نیز مترادف ایوان هستند، نوع بدون سقف آن را گاه بهار خواب و گاه مهتاب نشین می نامند. گونه ی دیگر از آن با ستون های متعدد در جلو و ارتفاعی برابر سقف و عرض کم، رواق نام دارد. درباره مفهوم ایوان به عنوان " فضای انتقالی بین عوامل زمینی و زمانی " نیز یاد شده است. از طرفی ایوان به عنوان یکی از فضاهای به جا مانده از معماری کهن ایرانی که البته با تغییرات فراوان، هنوز ردپایش در معماری معاصر ایران قابل رویت است، به جهت دید نظرگاهی یعنی عنصری در ارتفاع بالاتر که دارای دید به منظر و سطح روبرو است، بسیار قابل توجه است.

معادل فارسی کلمه ی بالکن در زبان فارسی ایوانک است. اما اگر از دید معماری بخواهیم به آن نگاه کنیم بالکن از الحاقات آپارتمان هامحسوب می شود که مساحت آن در مساحت آپارتمان و بنا محاسبه می گردد. بالکن ها فضاهایی مسقف هستند که حداقل یک طرف آن رو به فضای بیرونی دارند، گاهی بالکن هادو طرف و گاهی سه طرف باز رو به فضای مجاور دارند. در این فضا قسمت های بسته فضا شامل نیم دیوار، نرده و یا ترکیب این دو با دیوار است.

معادل فارسی کلمه ی تراس در زبان فارسی بهار خواب است. اما از دیدگاه معماری تراس به فضای الحاق شده به آپارتمان گفته می شود غیر مسقف است و جز مشاعات محسوب می گردد در نتیجه مساحت تراس ها در محاسبه ی مساحت آپارتمان ها دخالتی ندارد.بطور کلی ایوان، تراس، بالکن فضاهای مسکونی را بالاتر از فضای بیرون قرار می دهند که در صورت نشستن کاربر در آن بتواند به فضای حیاط ویا مظره ی بیرونی مسلط شود و از زیبای های آن بهرمند شود. 

*در این کسب و کار می توان به صورت تخصصی به بازسازی، گلکاری، باغچه سازی، مبلمان فضای بیرون و آلاچیق های خانگی در ایوان، تراس و بالکن خانه ها پرداخت. شرکت های معماری بسیاری در سراسر کشور مشغول به انجام این سری ساخته های فضای بیرون هستند ولی شرکتی به شکل تخصصی از صفر تا صد طراحی تا اجرای نکات فوق را انجام نمی دهد. مگر اینکه مشتری صاحب ایده باشد و طرحی را مطرح کند تا شرکت های معماری به طراحی و ساخت این اجزای مهم و دوست داشتنی خانه، ایوان، بالکن و تراس بپردازند.

در ابتدای کار بعد از ثبت سفارش و یا تماس تلفنی مشتری با شرکت، متخصصین با ابزار و وسایل مورد نیاز با خانه مشتری رفته، و فضای مورد نظر را از هر لحاظ بررسی می کنند. متراژ، سال ساخت، و قدرت مانور در فضا و... نکاتی ست که قبل از تدوین قرارداد باید لحاظ گردد. بدین ترتیب با موافقت طرفین، مقدار بودجه، متریال مورد استفاده و یا حتی بازسازی مکان مورد نظر، در جلسات حضوری توافق انجام می شود. بعد از قرارداد شرکت با استفاده از عکس برداری های محیط، با ترکیب سلیقه و سبک متخصصین شرکت و ترکیب آن با خواسته مشتری، طراحی پست پروداکشن از فضا را برای مشتری ارسال و بعد از تاییدیه کامل، کار انجام می شود.  

 

مالی کسب و کار


در بخش مالی کسب و کار، ساختار هزینه و جریان درآمدی محاسبه، ریز جزئیات هزینه ها و نحوه فراهم کردن تجهیزات، ادوات و... شرح داده می شود. با خرید پکیج مالی کسب و کار، به جزئیات مالی دسترسی خواهید داشت. ساختار عمومی هزینه ها نیز به صورت کلی، با مقدار سرمایه اولیه، سود سالیانه کسب و کار و شیوه راه اندازی به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.


ساختار هزینه ای


جریان درآمدی


 

پیشنهاد کسب و کار


* این کسب و کار برای دانشجویان و افرادی که معماری یا دکوراسیون علاقه دارند و یا تحصیلاتشان در این خصوص بوده است کسب و کار مناسبی است. زیرا در بعضی مواقع به تنهایی و نیروی کمکی می توانند کل پروژه را انجام دهند. زیرا استخدام نیرو و طراح نیز هزینه هایی است که ماهیانه و پروژه ای انجام شود. 

*  در صورت امکان ایجاد هر گونه دردسر برای کارفرما را بکاهید. در نظر داشته باشید برای دکواسیون تراس، شما می توانید به عنوان پیشنهاد فروشگاه هایی را برای خرید لوازم، به کارفرما معرفی کنید، اگه کارفرما شخصا قصد نظارت بر پروژه دارد، متریال و ابزار رابا هماهنگی تهیه کنید.

* تبلیغات را باید به شکلی پیش برد که برای مخاطب ایجاد سوء تفاهم جهت انجام بازسازی کل تراس، تغییر متراژ و ساخت آن پیش نیاید.

* این کسب و کار را می توانید با دو طریق راه اندازی کنید. راه اول، اگر شما رشته تحصیلی مرتبط با معماری و مدیریت پروژه، طراحی دکوراسیون و... را ندارید ثبت شرکت برای شما ایده ای پردردسر و سختی است. البته که با وجود این گزینه ها و جواز کسب و ثبت شرکت می توانید به درآمد خوبی برسید و از به شکل قانونی و بدون دغدغه پیش بروید. راه دوم راه اندازی سایت و کسب  کار آنلاین، به عبارتی استارت آپ است که بدون مجوز تنها با نمادهای کسب و کار آنلاین می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

* همچنین به دلیل باور غلط در کشورمان و مسائلی از این دست، به غیر از افرادی که صاحب خانه های ویلایی هستند، باقی افراد تصور می کنند که با متراژ پایین و کوچک در خانه های اجاره ای نمی توان حرکتی در جهت تغییر انجام داد. در صورتی که مواد و ابزار مورد استفاده در محیط بالکن یا تراس، در خانه ای دیگر و با متراژ متفاوت نیز قابل اجرا می باشد. می توان در این صورت تخفیف50 درصدی برای افرادی که قبلا با شرکت کار کرده و نهایتا تا یک سال بعد مجبور به تغییر مکان شده اند را در نظر خواهد گرفت تا مشتریان ضرر گزافی را متحمل نشوند.

ویدیو کسب و کار


برای درک بیشتر طرح کسب و کار و کسب اطلاعات در رابطه با نحوه خرید و هزینه های راه اندازی کسب و کار، ویدیوی زیر را مشاهده کنید. و یا با پشتیبان سایت کارخانه کسب و کار تماس بگیرید.

share
0
share
0
download
0
like

مقاله کسب و کار


پادکست کسب و کار


prev play-podcast next

برای درک بیشتر طرح کسب و کار و کسب اطلاعات در رابطه با نحوه خرید و هزینه های اولیه، نقشه راه و سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار پادکست زیر را گوش دهید و یا با پشتیبان سایت کارخانه کسب و کار تماس بگیرید.

share
0
share
0
download
0
like

مقایسه کسب و کار


ساخت حیاط و بالکن رویایی
پت لند

نظرات کاربران


برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید. برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.